Każdy z nas nosi w sercu tęsknotę za Czymś Więcej… Jest ona naturalnie wpisana w serce każdego człowieka. Pomagamy odkrywać tę tęsknotę, oswajamy i uczymy, co należy z nią zrobić. Tym samym kreujemy nowe możliwości rozwoju Młodszych i Starszych, aby wyzwolić w nich ukryty potencjał Dobra.

lift1

Praktyki zawodowe? Tylko z nami w Maladze!

rotator2
slajA

Ponad 12 ton różnych produktów trafiło do najbardziej potrzebujących...

slSPORT

Startujemy z programem SportAnalytik

Przekonaj się, że sport to nie tylko piłka nożna!

Long exposure of the Houses of Parliament in London with blue sky seen from the Westminster Bridge with some blurred people.

Trwa projekt POWER VET na zasadach Erasmus+

Zawodowo z Sandomierza do Londynu lub Malagi

Slide background

Pomóż nam pomagać! Przekaż swój 1%

Slide background

Warto do nas przyjść!

Slide background

Pokaż światu swoje talenty

Podziel się swoimi umiejętnościami z tymi, którzy ich nie mają!

Europejski staż jako początek przyszłej kariery zawodowej
fryzjerek i mechaników pojazdów samochodowych

Regulamin projektu

Zaączniki do regulaminu

Praktyka zawodowa 26.04.2015 – 16.05.2015

Praktyka_zagraniczna_-_III_ZSZ.docx

Londyn_-_III_ZSZ.docx

Walia_-_III_ZSZ.docx

Zdjęcia

 

Praktyka zawodowa 10.01.2016 – 31.01.2016

Praktyka_zagraniczna-II_i_III_ZSZ.docx

Relacje_ze__stazu.docx

Przygotowanie_kulturowe_w_Wielkiej_Brytanii.docx

 

Praktyka zawodowa 21.05.2016 – 11.06.2016

Praktyka_zagraniczna-I_II_i_III_ZSZ.docx

Przygotowanie_kulturowe-Malaga.docx

Od 2014 r. do końca 2016 r. w Ponadgimnajzalnym Zespole Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego w Sandomierzu realizowaliśmy projekt pt.„Europejski staż jako początek przyszłej kariery zawodowej fryzjerek  i mechaników pojazdów  samochodowych”, który został współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Autorkami projektu były: Magdalena Kuca – która pełniła również funkcję koordynatora projektu – oraz Beata Wolnik.

Głównym celem projektu – w trakcie którego uczniowie wyjechali na profesjonalne staże zagraniczne – był ich rozwój zawodowy, poznanie działania firm zagranicznych związanych z ich dziedziną nauczania, porównanie metod pracy przyjętych w Polsce z metodami stosowanymi w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz nabycie umiejętności pracy w zespole międzynarodowym. Dodatkową potrzebą było doskonalenie umiejętności językowych uczniów (w tym języka zawodowego) oraz poznanie kultur krajów goszczących w tym kultury i organizacji pracy. Projekt zwrócił uwagę na poprawę europejskiej mobilności w ramach kształcenia zawodowego, poprawę współpracy pomiędzy placówkami, ułatwił rozwój praktyk zawodowych, a także poprawił stopień przejrzystości oraz uznawania kwalifikacji zawodowych.

Projekt realizowany w ramach  POWER wypromował innowacyjne podejście do edukacji zawodowej pod kątem jak najlepszej odpowiedzi na zapotrzebowanie obecnego rynku pracy. Wzmocnił jakość kształcenia zawodowego i ustawicznego młodych ludzi ze szkół zawodowych a przy tym udoskonalił naukę języków obcych i adaptację do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich.

W ramach projektu 48 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcących się w zawodzie fryzjer oraz mechanik pojazdów samochodowych wraz z opiekunami odbyło trzy 3-tygodniowe praktyki zawodowe w Stafford w Wielkiej Brytanii oraz w Maladze w Hiszpanii. Uczniowie odbywali praktyki w renomowanych salonach fryzjerskich oraz w warsztatach mechaniki samochodowej. Oprócz praktycznego szkolenia zawodowego projekt zawierał  również wybrane aspekty zajęć kulturowych oraz naukę języka angielskiego. Efektem końcowym stażu było uzyskanie przez uczniów oceny w postaci certyfikatu Europass, który stał się niezwykle przydatny w poszukiwaniu pracy nie tylko w Polsce, ale również poza granicami.

Projekt odzwierciedlił rzeczywiste wymagania zagranicznych pracodawców w realnych warunkach pracy ze specjalnym uwzględnieniem sprawności komunikacyjnej w języku obcym, a także zaprezentował różnice między standardami pracy dwóch krajów.

Uczniowie po zakończonym stażu otrzymali: certyfikat ukończenia stażu, certyfikat uczestnictwa w zawodowych kursach: zagęszczania i przedłużania włosów/spawania metodą MIG/MAG oraz Europass-Mobilność, który prezentuje w sposób jednolity zakres wiedzy i doświadczeń zdobytych podczas stażu. Wszystkie dokumenty zostały wydane w dwujęzycznych wersjach (polskiej i angielskiej).

Uczniowie zgodnie potwierdzają, iż zdobyte doświadczenie jest bezcenne i z pewnością przyda się w ich przyszłej pracy zawodowej. Możliwość pracy w międzynarodowych zespołach, a także okazja do osobistego zetknięcia się z kulturą Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, obyczajami i społecznościami tych pięknych krajów, było nieocenionym doświadczeniem niemożliwym do zdobycia na gruncie polskim.