Każdy z nas nosi w sercu tęsknotę za Czymś Więcej… Jest ona naturalnie wpisana w serce każdego człowieka. Pomagamy odkrywać tę tęsknotę, oswajamy i uczymy, co należy z nią zrobić. Tym samym kreujemy nowe możliwości rozwoju Młodszych i Starszych, aby wyzwolić w nich ukryty potencjał Dobra.

[layerslider id="1"]
Rozliczenie PIT z PITax.pl Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

slajder kd

Wystartowaliśmy!

7 marca oficjalnie rozpoczęliśmy Świętokrzyskie Kilometry Dobra. Jako jeden z 30-stu ośrodków w Polsce ułożyliśmy pierwsze metry ciągu złotówek podczas specjalnie zorganizowanej imprezy w hali sportowej w Bilczy. Podczas naszego rodzinnego happeningu odbył się m.in. I Bilczański Maraton Zumby, rodzinne karaoke, loteria z cennymi nagrodami, stylowe wiosenne metamorfozy, występy artystyczne oraz koncert Klaudii Hendel. W sobotniej akcji udało nam się ułożyć 18,86 metra ciągu monet 1 zł. To dzięki Wam… dziękujemy! Warto wspomnieć, że Ambasadorem naszej akcji w regionie został multimedalista Mistrzostw Świata, kapitan reprezentacji Polski w piłce ręcznej – Sławomir Szmal. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął także wójt Gminy Morawica Marian Buras.

Jak będzie przebiegać akcja?

Kampania w regionie świętokrzyskim rozpoczęła się 7 marca w Bilczy, a jej finał zaplanowano na 30 maja w Morawicy.  W tym dniu podejmiemy próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł w celu pobicia aktualnego rekordu Guinnessa i ustanowienia nowego rekordu Polski. Obecny rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku, po prawie roku zbierania pieniędzy, ułożyła ciąg o długości 75,24 km, składający się z miliona jednocentówek euro.

Jaki jest cel akcji?

Oprócz pobicia rekordu Guinnessa celem akcji jest stworzenie i poprowadzenie nowej świetlicy środowiskowej oraz Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych, jak również powołanie do życia funduszu stypendialnego dla młodych, zdolnych mieszkańców Województwa Świętokrzyskiego.

Jak dołączyć do darczyńców?

Wystarczy, że wejdziesz na ten link: http://www.kilometrydobra.pl/mozeszwiecej/darczyncy/ i klikając na przycisk WPŁAĆ, przekażesz na konto Fundacji Możesz Więcej swoje złotówki za pomocą systemu dot-pay. Serdecznie zapraszamy również przedszkola, szkoły, drużyny harcerskie, wolontariat pracowniczy oraz osoby indywidualne do włączenia się w akcję.Przedzwońcie i dołączcie do nas: tel. 533535008!

Zachęcamy i dziękujemy!