Każdy z nas nosi w sercu tęsknotę za Czymś Więcej… Jest ona naturalnie wpisana w serce każdego człowieka. Pomagamy odkrywać tę tęsknotę, oswajamy i uczymy, co należy z nią zrobić. Tym samym kreujemy nowe możliwości rozwoju Młodszych i Starszych, aby wyzwolić w nich ukryty potencjał Dobra.

[layerslider id="1"]

– Udało nam się zebrać 1400 kilogramów produktów spożywczych. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni takim wynikiem zbiórki – podsumowuje akcję „Podziel się posiłkiem” zorganizowaną na terenie Gminy Morawica prezes Fundacji Możesz Więcej Marcin Agatowski. – W Miniony weekend w pięciu sklepach Morawicy, Bilczy i Brzezin padł kolejny rekord! – cieszy się prezes Agatowski.
Zorganizowana po raz drugi przez Fundację Możesz Więcej wraz Kieleckim Bankiem Żywności zbiórka, dzięki wsparciu wolontariuszy – uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz morawickiego klubu seniora zakończyła się wspaniałym sukcesem. Godne podkreślenia było również zaangażowanie samych mieszkańców Gminy, którzy bardzo entuzjastycznie podeszli do akcji i dzielili się tym, czym mogli – od przetworów warzywno-owocowych, mąki, cukru, przetworów mlecznych po konserwy mięsne i słodycze. Tak liczne zebrane produkty żywnościowe pozwoliły na przygotowanie ponad 60 przedświątecznych paczek, które w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej trafiły do ubogich mieszkańców z terenu Gminy Morawica.
Należy dodać, że poprzednia – październikowa zbiórka żywności z terenu Gminy Morawica była największą z województwa świętokrzyskiego. Przy okazji serdecznie dziękujemy także Dyrekcjom Sklepów, w których akcja została przeprowadzona: w Morawicy – Lewiatan, ul. Wolności 23; Carrefour express, ul. Kielecka 3; 3. Biedronka, ul. Kielecka 29; w Brzezinach – Delikatesy Centrum, ul. Chęcińska 176a; w Bilczy – Delikatesy Centrum, ul. Kielecka 1.