Każdy z nas nosi w sercu tęsknotę za Czymś Więcej… Jest ona naturalnie wpisana w serce każdego człowieka. Pomagamy odkrywać tę tęsknotę, oswajamy i uczymy, co należy z nią zrobić. Tym samym kreujemy nowe możliwości rozwoju Młodszych i Starszych, aby wyzwolić w nich ukryty potencjał Dobra.

[layerslider id="1"]
Rozliczenie PIT z PITax.pl Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

ZIOMUŚ, bo możesz więcej!

Pomysłodawcą całego projektu był Emil, student pedagogiki resocjalizacyjnej i sądowej. Chcąc zmienić szarą Logo świetlicy środowiskowej ZIOMUŚrzeczywistość postanowił działać. Za swój cel obrał pomoc dzieciom, które rzadko wołają o pomoc. Do współpracy zaangażował swoją wieloletnią koleżankę, studentkę tego samego kierunku Agatę. Razem podjęli odpowiednie kroki, tak rozpoczęła się ich wspólna przygoda, która w krótkim czasie okazała się dużym przedsięwzięciem.

Witam jestem Emil z Agatą znam się od wielu lat dość nieoczekiwanie spotkaliśmy się na uczelni. Już po pierwszych zajęciach byłem pewien, że to jest to co chciałbym robić. Pierwszy rok studiów zleciał bardzo szybko praca szkoła i tak w koło pozornie wszystko super ale chciałem działać. Po zaliczonej sesji w drugim semestrze zapytałem Agatę: słuchaj chciałbym otworzyć w Morawicy świetlice środowiskową co ty na to odpowiedziała krótko spoko wchodzę w to  i się zaczęło…

Początek sierpnia każde z nas na własną rękę szukało informacji jak otworzyć taką świetlice, godziny spędzone w sieci nie dały spodziewanego efektu. Bardzo pomocne okazały się rady pani Teresy Rozpary, zdaliśmy sobie sprawę, że to nie takie łatwe, cel był naprawdę bardzo odległy. Mimo to uparcie choć opornie dążyliśmy do celu, spotkanie i rozmowa z wójtem Panem Marianem Burasem to było naprawdę coś, po nim wiedzieliśmy że możemy działać w świetlicy szkolnej po zajęciach. W tym dniu zrozumieliśmy że stoimy już na starcie i teraz tylko od nas zależy czy i kiedy dotrzemy do mety (pierwsze zajęcia).

Pomimo dużych chęci i ogromnego zaangażowania potrzebowali pomocy kogoś doświadczonego. Szukając takiej osoby znaleźli prezesa Fundacji Możesz Więcej Marcina Agatowskiego, który bardzo im pomógł, służył dobrą radą i w rezultacie wziął ich pod swoje skrzydła. Fundacja Możesz Więcej stała się dla nich pozytywną alternatywą, dobrą perspektywą w dalszej drodze ku rozwojowi i realizacji wyznaczonych celów. Wspólnie z Panem Agatowskim pragną stworzyć coś niezwykłego gdyż razem możesz więcej….

 

„…Ucz się, pracuj ciężko dnia każdego
Trening czyni mistrzem, dużo w tym dobrego
Pierwszy krok to początek by osiągnąć szczyty
Działaj świadomie, przestań na farta liczyć, ziom…”

 

„…Choćbyś się znalazł na świata końcu
Byle jakim dworcu, nie ważne skąd i nie ważne gdzie
Ważne co masz w sercu, a drogi są dwie
Czy już wiesz, którą wybrać chcesz?…”