Każdy z nas nosi w sercu tęsknotę za Czymś Więcej… Jest ona naturalnie wpisana w serce każdego człowieka. Pomagamy odkrywać tę tęsknotę, oswajamy i uczymy, co należy z nią zrobić. Tym samym kreujemy nowe możliwości rozwoju Młodszych i Starszych, aby wyzwolić w nich ukryty potencjał Dobra.

[layerslider id="1"]
Rozliczenie PIT z PITax.pl Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Świetlica Środowiskowa ZIOMUŚ działa już od roku, 18 września nastąpiło jej oficjalne otwarcie. Poświęcenie lokalu, prezentacja dotychczasowej działalności, występ dzieci i wiele innych atrakcji.

Na uroczystość przybył również wójt gminy Morawica, między innymi dzięki któremu Świetlica ma gdzie funkcjonować, oraz rodzice podopiecznych. Ci drudzy są pod wrażeniem pracy wolontariuszy. Dodatkowo sami mogą się doskonalić na warsztatach w ramach projektu „Szkoła dla Rodziców”.

Aktualnie ZIOMUŚ oferuje pomoc dla 40-stu podopiecznych, korzystających z bezpłatnego pobytu od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych. W Świetlicy dzieci mają możliwość wieloaspektowego rozwoju, zaspokajane są ich potrzeby, od posiłku, poprzez zabawę do nauki. Jest to jedyna taka placówka pozaszkolna na terenie Morawicy, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje talenty i pasje poprzez urozmaicone zajęcia tematyczne począwszy od tańca, plastyki, muzyki, a kończąc na turystyce.

Świetlica środowiskowa ZIOMUŚ w Morawicy jest drugą placówką prowadzoną przez naszą Fundację. W Kielcach działa świetlica BRACHU, do której uczęszcza 70 dzieci.

DSC_0245