Każdy z nas nosi w sercu tęsknotę za Czymś Więcej… Jest ona naturalnie wpisana w serce każdego człowieka. Pomagamy odkrywać tę tęsknotę, oswajamy i uczymy, co należy z nią zrobić. Tym samym kreujemy nowe możliwości rozwoju Młodszych i Starszych, aby wyzwolić w nich ukryty potencjał Dobra.

[layerslider id="1"]
Rozliczenie PIT z PITax.pl Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

103 metry złotówek, czyli 4 tysiące 532 złote zebrano w ramach akcji Świętokrzyskie Kilometry Dobra, która zakończyła się w sobotę w Galerii Echo.

Akcja związana z kilometrami dobra odbywała się od 3 marca w 29 miastach na terenie całego kraju, między innymi Gdańsku, Krakowie czy Kaliszu, w tym także w Kielcach. W każdym zbiórkę pieniędzy prowadziły fundacje lub stowarzyszenia. W stolicy województwa świętokrzyskiego koordynatorem przedsięwzięcia była Fundacja Możesz Więcej z Bilczy. – Pieniądze zbieraliśmy na pomoc dzieciom uzdolnionym, ale ubogim z naszego regionu. Celem jest pomóc im rozwijać swoje umiejętności – mówi Jan Duda, wiceprezes Fundacji Możesz Więcej.

Najpierw zbiórka była prowadzona przez fundację w różnego rodzaju placówkach na terenie województwa. Finiszowała w sobotę w kieleckiej Galerii Echo, gdzie również tego dnia kwestowano. Nie zabrakło też oprawy godnej finału, a więc wielu atrakcji, z których mogli skorzystać klienci centrum handlowego. – Na naszym stoisku można było kupić słodkie wyroby, głównie pierniki. Bardzo świeże, bo pieczone w trakcie finału Świętokrzyskich Kilometrów Dobra – mówi Zofia Godzisz, prezes Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z Morawicy. – Włączyliśmy się do akcji, bo od dawna współpracujemy z fundacją Możesz Więcej, a poza tym wiemy, na jak bardzo szczytny cel były zbierane pieniądze. Uzdolnionym dzieciom zawsze trzeba pomagać – podkreśla pani prezes.

W sobotę najmłodsi mogli też obejrzeć pokaz garncarstwa w wykonaniu Elżbiety Klimczak czy zatańczyć zumbę. Wielu czekało zwłaszcza na występ świeżo upieczonego zwycięzcę dziewiątej edycji talent show Polsatu „Must be the music. Tylko muzyka” Marcina Patrzałka. 14-letni gitarzysta potwierdził w sobotę klasę, którą zaprezentował w finale wspomnianego programu i zebrał wielką porcję braw.

Finał Świętokrzyskich Kilometrów Dobra zakończyło układanie nieprzerwanego ciągu monet o nominale 1 złoty. – Po zamienieniu wszystkich monet na złotówki wyszło nam 103 metry, czyli 4 tysiące 532 złote, bo na jeden metr to 44 złote. Ile natomiast zebrano pieniędzy i uzyskano kilometrów złotówek w skali kraju? Będzie wiadomo w poniedziałek, bo w niektórych miastach wciąż trwa liczenie – kończy Jan Duda.

ECHO DNIA, Bartłomiej Bitner