Każdy z nas nosi w sercu tęsknotę za Czymś Więcej… Jest ona naturalnie wpisana w serce każdego człowieka. Pomagamy odkrywać tę tęsknotę, oswajamy i uczymy, co należy z nią zrobić. Tym samym kreujemy nowe możliwości rozwoju Młodszych i Starszych, aby wyzwolić w nich ukryty potencjał Dobra.

[layerslider id="1"]
Rozliczenie PIT z PITax.pl Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli na scenie Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy miała miejsce premiera spektaklu pt. „Nasza droga do Betlejem” przygotowanego pod kierunkiem Małgorzaty Szalińskiej-Skawińskiej. Aktorami – amatorami, którzy wcieli się w barwne role sprzed ponad dwóch tysięcy lat zostali nasi podopieczni ze Świetlicy Środowiskowej ZIOMUŚ w Morawicy. – To ogromny wysiłek pedagogiczny i wspaniały sukces, aby bez żadnych środków motywujących w postaci list obecności, czy ocen jak to bywa w szkole, można było osiągnąć na scenie taki wspaniały efekt – mówił o swoich wrażeniach po spektaklu Marcin Agatowski, prezes Fundacji. W przedstawieniu opisującym z jednej strony współczesne dokonania Najmłodszych, z drugiej strony narodziny Zbawiciela, pojawiają się lokalne motywy dziecięcych zabaw i przedsięwzięć związanych ze świetlicą ZIOMUŚ. – To próba dotarcia do młodego odbiorcy, który odbiera narodziny Chrystusa jako coś dalekiego, a w rzeczywistości jest On w zabawie, wycieczce, piosence – tłumaczy Małgorzata Szalińska-Skawińska, polonista i długoletni pedagog, która opracowała scenariusz oraz wspaniale pokierowała młodymi aktorami. Największy aplauz otrzymali najmłodsi uczestnicy sztuki – paroletnie aniołki, które swoją sceniczną obecnością dodawały wiele optymizmu i radości.
W przedstawieniu zagrało łącznie ponad 30 osób – większości uczniów klas podstawowych. Swój ogromny wkład mieli również sami rodzice młodych aktorów, pomagając przy scenografii i strojach. – Drugim etapem tego przedsięwzięcia będą wyjazdy tej młodej grupy teatralnej do Ośrodków Pomocy Społecznej z naszego regionu, w celu integracji środowiska osób starszych, schorowanych i samotnych. Jeśli są placówki chętne do podjęcia współpracy z wielką chęcią nasi podopieczni przyjadą i zaprezentują swoje małe talenty! Mogę zdradzić tylko, że najbliższy występ odbędzie w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach przy ul. Jagiellońskiej – mówi Marcin Agatowski.
W naszym poświątecznym spotkaniu, które zakończyło się przy kawie i herbacie występem muzycznym Magdaleny Lisowskiej – altówka i Krzysztofa Strojwąsa – akordeon, udział wzięli wspaniali goście, m.in.: Beata Oczkowicz – Vice-minister Obrony Narodowej, Michał Godowski – Starosta Kielecki, prof. Włodzimierz Batóg – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, ks. Paweł Klimczak oraz Marian Buras – Wójt Gminy Morawica. Swoje ogromne wsparcie okazała również gospodarz Centrum Kultury w Morawicy pani dyrektor Teresa Badowska. Serdecznie wszystkim dziękujemy!/jd/