Każdy z nas nosi w sercu tęsknotę za Czymś Więcej… Jest ona naturalnie wpisana w serce każdego człowieka. Pomagamy odkrywać tę tęsknotę, oswajamy i uczymy, co należy z nią zrobić. Tym samym kreujemy nowe możliwości rozwoju Młodszych i Starszych, aby wyzwolić w nich ukryty potencjał Dobra.

[layerslider id="1"]
Rozliczenie PIT z PITax.pl Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Uczniowie podczas stażu mieli możliwość porównania pracy brytyjskich przedsiębiorstw z polskimi a także zdobycia cennego doświadczenia.

Wykonywane działania podczas stażu –Fryzjerzy

 • zapoznanie z obsługą urządzeń i narzędzi stosowanych w zakładzie fryzjerskim;
 • obsługa aparatów fryzjerskich;
 • gospodarowanie preparatami fryzjerskimi;
 • diagnozowanie stanu włosów i skóry;
 • dobieranie metod i technik mycia włosów;
 • przygotowanie klienta do strzyżenia włosów;
 • dobranie techniki i metody strzyżenia;
 • przeprowadzanie rozmów konsultacyjnych z klientem i udzielenie porad dotyczących pielęgnacji włosów i skóry głowy;
 • dobieranie fryzur do kształtu głowy i cech indywidualnych klienta;
 • zapoznanie z zasadami wykonania trwałej ondulacji;
 • zapoznanie z zasadami rozjaśniania, odbarwiania i barwienia włosów;
 • układanie fryzur;
 • umiejętność zastosowania nożyczek termicznych do nowoczesnych technik strzyżenia połączonych z jednoczesną pielęgnacją włosa;
 • dobranie odpowiedniego zakresu temperatury nożyczek termicznych do rodzaju i stanu włosa;
 • ocenianie na podstawie uzyskanego obrazu parametry włosów, tj. stan mieszków włosowych, gęstość i grubość włosów, strukturę włosów, stan skóry głowy
 • Przeprowadzenie chemicznej ondulacji i prostowania włosów;

————————————————————————————————————————————

Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy w wielkiej Brytanii to Birmingham, zwiedziliśmy tam najciekawsze zabytki. Kolejnym miejscem był Londyn. Wycieczkę do Londynu rozpoczęliśmy wczesnym rankiem (6.00) od największego parku w Londynie: HYDE PARK oraz słynnej ulicy Oxford Street na której zrobiliśmy zakupy. Następnie udaliśmy się do muzeum: NATURAL HISTORY a następnie jadąc centrum miasta dotarliśmy do Tower Bridge i od tego miejsca zaczęliśmy zwiedzanie. Idąc wzdłuż Tamizy minęliśmy TOWER OF LONDON, Brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej-TATE MODERN,słynne London eye. Wczesnym wieczorem dotarliśmy do siedziby parlamentu WESTMINSTER. Dalej udaliśmy się przez ST.James Park by dotrzeć do Buckingham Palace i tam zakończyć nasze zwiedzanie.

Rysunek 1 Pałac Westminster Londyn

Rysunek 2Widok na Tower Bridge ,Tamiza Londyn

Rysunek 3Tamiza, Pałac Westminsterski, Londyn

Rysunek 4Tower Bridge, Londyn

Rysunek 5Centrum Birmingham

Rysunek 6Centrum Birmingham

Rysunek 7Buckingham Palace Londyn

————————————————————————————————————————————-

ZSZ – STAŻ ZAGRANICZNY

Od 10 styczniu do 31 stycznia 2016 r., uczniowie klasy II i III ZSZ uczący się w zawodzie fryzjer i mechanik pojazdów samochodowych uczestniczyli w praktyce zagranicznej w Wielkiej Brytanii w ramach projektu „Europejski staż jako początek przyszłej kariery zawodowej”. Dominika Bakalarska, Michał Rodzeń, Natalia Lis, Anna Pękala, Sylwia Sośniak, Karolina Polek, Anita Tomaszek zdobywali doświadczenie w salonie „Essalon”, który znajduje się na Eastgate Street w Stafford. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem jakości pracy w salonie oraz podejściem do klienta. Poznali nowe metody upięć włosów, których po tej pory nie spotkali w polskich salonach, nauczyli się również masażu dłoni oraz szyi, który robi się klientkom. Natalia Zielińska, Aleksandra Łagowska, Julita Pękala, Dominika Pikus, Alicja Poniewierka, Patrycja Wójtowicz pogłębiały swoje doświadczenie w salonie „Escape Hair Studio´s”, który mieści się na w Canock. Uczennice już po kilka dniach same nakładały farbę, robiły pasemka oraz modelowały włosy klientkom. Ich szefowa była pod wrażeniem zdobytego przez nie doświadczenia oraz wiedzy i bez obawy powierzyła im stałe klientki salonu. Kilku naszych fryzjerów otrzymało od klientek napiwki na swoją pracę! Wszyscy fryzjerzy w ramach projektu ukończyli również kurs przedłużania i zagęszczania włosów oraz otrzymali stosowne certyfikaty potwierdzające zdobyte przez nich kompetencje. Kamil Rzepka oraz Bartłomiej Rzeszowiak odbywali praktyki w warsztacie samochodowym „FMS Car & Truck” w Stafford. Mechanicy bez żadnego problemu zaadaptowali się w nowym środowisku oraz zaprzyjaźnili ze wszystkimi pracownikami. Od razu przystąpili do naprawiania angielskich samochodów: wymieniali amortyzatory, klocki i tarcze hamulcowe, wahacze, oleje oraz naprawiali silnik. Ukończyli również kurs spawania MIG/MAG i otrzymali certyfikat potwierdzający zdobyte przez nich nowe umiejętności.

————————————————————————————————————————————–

Trwa realizacja projektu dla Ponadgimnazialnego Zespołu szkół Ekonomicznych w Sandomierzu w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Dzięki współpracy autorów projektu udało nam się pozyskać dofinansowanie z funduszy UE na zorganizowanie 3 wyjazdów trzytygodniowych dla uczniów szkół zawodowych kształcących się w zawodach fryzjer oraz mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie podczas mobilności będą mieli okazję zobaczyć nowe miejsca, wzbogacić język angielski, poznać nowych ludzi, a przede wszystkim rozwinąć swoje zainteresowania a także zdobędą nowe doświadczenie w zawodach, w których się kształcą.
W najbliższym czasie rozpoczynamy proces rekrutacji do projektu, regulamin rekrutacji podany będzie na stronie szkoły.
Wszelkich informacji dotyczących projektu udzielają Magdalena Jesionek i Beata Wolnik.